Szanowny Użytkowniku

Przyjazny – Przyjazna - Przyjazne To słowa klucze, od których wszystko się zaczyna i kończy.

Wprowadzenie

skoro trafiłeś tutaj to znaczy, że w jakiś sposób zaciekawił Cię bardziej nasz projekt i być może rozważasz nawet swój w nim udział.

Cieszymy się z tego i w dalszej części postaramy się szczegółowo opisać jego przesłanie i zasadę działania oraz możliwość w nim uczestniczenia.

Sam projekt powstał na przesłaniu trzech pozytywnych słów jakie powinny towarzyszyć nam w naszym życiu:

przyjazny – przyjazna – przyjazne – To słowa klucze, od których wszystko się zaczyna i kończy.

Oczywiście każdemu, będzie to kojarzyło się w inny sposób i jest to zrozumiałe i naturalne.
My zakładamy, że portale o miastach, które chcemy stworzyć takie powinny być: Przyjazne dla każdego, który z nich korzysta, który je tworzy.

Uważamy, że ich niepowtarzalny charakter i budowa pozwoli na ich funkcjonowanie i rozwój.

W dużej mierze, projekt ten kierujemy do ludzi z niepełnosprawnościami, ale oczywiście nie tylko, chcemy, aby każdemu, żyło się lepiej w jego mieście i okolicy. Chcielibyśmy w jakiś sposób zaaktywizować osoby do współpracy przy ich tworzeniu, prowadzeniu i ich rozwijaniu.

Póki co nasz zespół, który tworzy i rozwija ten projekt to wąskie grono kilkunastu osób (2 informatyków, 2 grafików, 1 marketingowiec, 1 osoba związana zawodowo z pomocą dla osób z niepełnosprawnościami, 2 pracowników biurowych, 2 wolontariuszy do zbierania informacji o miastach, jedna osoba na wózku – koordynator projektu i główny wykonawca projektu)

Realizujemy ten projekt w fazie przygotowawczej od wielu miesięcy, ale nadszedł już czas, aby go w pełni uruchomić.

Poniżej postaramy się przedstawić konkretne i szczegółowe założenia techniczno, operacyjne projektu PrzyjazneMiasto.pl

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to wolne od błędów, złego wyobrażenia i spojrzenia na pewne elementy, braku doświadczenia w wielu kwestiach. Wiemy, że wiele spraw musimy poprawić i skorygować.

Dlatego z góry przepraszamy za to, przepraszamy za nasze niedociągnięcia.
Mamy nadzieję, że w trakcie realizacji i rozwoju tych portali o miastach w całej Polsce, będziemy wspólnie osiągali coraz lepsze wyniki.

Powstałe portale w swoim założeniu będą stanowiły jedną wielką rodzinę, a jak w każdej rodzinie będą automatycznie się wspierały i pomagały sobie nawzajem.

Dla przykładu: Portal PrzyjaznySzczecin.pl i portal PrzyjaznySanok.pl ( dwa portale na przeciwległych krańcach Polski ) jak najbardziej będą się automatycznie wspierały, uzupełniały i automatycznie reklamowały.

W jaki sposób znajdą Państwo informację poniżej.

Założenia Techniczno-Merytoryczne Projektu

 1. Docelowo planujemy uruchomienie 964 portali o miastach w całej Polsce (liczba ta wynika z ilości miast w Polsce – stan na styczeń 2022)
 2. Portale o każdym z miast mają być prowadzone przez zwykłych Kowalskich.
 3. Mają też przede wszystkim być skierowane do zwykłych Kowalskich i Nowaków, mają ułatwić im normalne i codzienne życie.
 4. Chcemy, aby informacja na portalu była rzetelna, uporządkowana i łatwo dostępna.
 5. Portale będą tak samo zbudowane w każdym mieście, będą miały tylko inną zawartość merytoryczną treści w każdym mieście.

6. Portale mają być przyjazne pod każdym względem czy to dla użytkownika czy dla osoby/osób ich prowadzących.

7. Każda współpraca przy ich realizacji, będzie opierała się tylko i wyłącznie na partnerstwie, uczciwości, transparentności, poszanowaniu.

8. Cały projekt nie jest projektem i działaniem komercyjnym, jest inicjatywą oddolną, która nie jest nastawiona tylko i wyłącznie na korzyści finansowe i materialne. Oczywiście nie można zapominać o funduszach na prowadzenie i funkcjonowanie projektu.

9. W założeniu – po powstaniu portali -chcemy prowadzić akcje pomocowe na tych portalach dla potrzebujących całkowicie bezpłatnie dla potrzebujących.

10. Wiele innych spraw na pewno powstanie podczas realizacji na żywo projektu – nie o wszystkich teraz nawet można napisać, bo nie wiemy jeszcze o nich. Pamiętajmy natomiast, że główne przesłanie to: Przyjazne Miasto dla każdego.

Techniczny Opis Projektu

 1. Na głównej stronie PrzyjazneMiasto.pl na mapie Polskie , jeśli wejdziemy w konkretne województwo, pokazują się nam wszystkie ułożone alfabetycznie miasta w nim. Jeśli przy wybranym przez nas mieście jest informacja wolne – możemy starać się o prowadzenie takiego portalu o tym konkretnym mieście.
 2. W założeniu osoba, która będzie prowadziła taki portal o konkretnym mieście musi w nim mieszkać.
 3. Zakładamy, że 1 osoba / zespół osób, w jednym mieście będzie prowadził 1 portal o mieście.
 4. Wyjątkiem mogą być miasta o małej liczbie mieszkańców które leża nie daleko siebie, gdzie ewentualnie istnieje możliwość prowadzenia więcej niż jednego portalu przez jedną osobę / zespół osób.
 5. Każdy z chętnych do prowadzenia takiego portalu o swoim mieście otrzyma od nas gotowy szablon internetowy, który będzie musiał zapełnić informacjami o swoim mieście.
 6. Oczywiście postaramy zapewnić wsparcie techniczne i pomoc w razie trudności i niejasności. Jesteśmy w trakcie nad przygotowaniem szczegółowej instrukcji i filmów instruktażowych które pomogą w tych kwestiach.
 7. W pierwszym kroku chcemy uruchomić 10-100 portali o różnych miastach, od razu powstałe portale będą się wzajemnie reklamowały np. PrzyjaznySzczecin.pl będzie promował i reklamował PrzyjaznySanok.pl pomimo ,że leżą oddalone od siebie o 900 km , a to w ten sposób ,że użytkownik każdego z nich ( oraz innych także ) w ten sam sposób znajdzie na nim potrzebną mu informacje o mieście , w tym samym systemie, tym samym sposobem ,wszystko na nich będzie tak samo ułożone i zbudowane będzie tylko dotyczyło innego miasta i informacji o nim i najbliższej okolicy. Takie wersje rozpatrywane zawsze będą indywidualnie.

8. Dla porównania; wszystkie przyjazne portale będą podobne do sklepów gdzie na tak samo ułożonych regałach i pułkach jest tak samo ułożony ten sam towar, z tą różnicą w tym wypadku, że towar będzie ten sam – informacja – ale będzie dotyczył innych miast i obojętnie czy wejdziemy na portal PrzyjaznyTczew.pl czy PrzyjaznaLegnica.pl czy też PrzyjaznyKonin.pl lub każdy inny z rodziny 964 portali to będziemy w ten sam sposób poruszali się po nich w celu znalezienia potrzebnej informacji bo wszystkie będą tak samo zbudowane.

Na tym także polega zaleta tej rodziny portali, że jeśli poznamy choć jeden z tych portali w jednym mieście i będziemy umieli poruszać się po nim i wyszukiwać z łatwością potrzebne informacje to także na pozostałych 963 także to z łatwością zrobimy.

Wyobraźmy sobie sytuację, że znamy portal np.: PrzyjaznyWroclaw.pl, umiemy bez problemu poruszać się po nim i wiemy jak szybko wyszukiwać w nim potrzebne informacje – dla przykładu niech to będzie informacja o nocnym dyżurze aptek w mieście, następnie zdarzyło się, że będąc w mieście np. Poznań też potrzebujemy tego rodzaju informacji – co wtedy robimy -sprawa jest prosta :)

Wchodzimy na portal PrzyjaznyPoznan.pl i w ten sam sposób prosty, łatwy – przyjazny szukamy i odnajdujemy w tym samym miejscu tą informację – i tak działa cała reszta – każda informacja jest tak samo powtarzalna i usystematyzowana na wszystkich portalach – to jedna z cech przyjaznego portalu.

Kogo Szukamy, Z kim chcielibyśmy współpracować.

Uważamy, że do prowadzenia takich portali nie trzeba mieć wykształcenia informatycznego, ale osoby, które miałyby takie portale prowadzić – naszym zdaniem powinny spełniać niektóre z naszych oczekiwań.

duże możliwości czasowe.

współpraca oparta ma uczciwości i transparentności.

nie nastawianie się tylko i wyłącznie na korzyści materialne.

ciekawość, odwaga, otwartość na nowe rzeczy w tym także na naukę.

pracowitość

komunikatywność

kreatywność

pozytywne nastawienie do projektu

lojalność i oddanie pracy i projektowi

uprzejmość, empatia i szacunek dla współpracowników

podstawowa znajomość programów komputerowych i przeglądarek internetowych

Oczywiście jeszcze bardzo ważna sprawa – aby prowadzić portal wybranego miasta należy dysponować komputerem ze stałym dostępem do Internetu.

To wiele cech w jednym miejscu, zdajemy sobie sprawę, że trudno je wszystkie na raz posiadać, dlatego oczywistym jest to, że zawsze o wyborze kandydata będzie decydowało indywidualne podejście.

Będzie także wymagane wypełnienie ankiety, odpowiedz na pytania w niej zawarte i odesłanie jej do nas.

Tutaj jak i poprzednio też jest wiele pytań i wątpliwości, jak taki nabór przeprowadzić, jak już wcześniej napisaliśmy, chcielibyśmy nawiązać kontakt także z ludźmi, którzy w jakiś sposób zostali pokrzywdzeni przez los, chcielibyśmy, aby to oni także mieli duży wpływ na rozwój tego projektu, aby to oni tworzyli te portale w swoich miastach dla siebie samych i dla innych. A to też dla tego, że ludzie, którzy na co dzień poruszają się o kulach, czy na wózkach inwalidzkich widzą pewne sprawy inaczej i chcemy, aby mogli to także wykorzystać, aby pokazali innym, gdzie są problemy, gdzie należy coś zmienić. Dla takich osób będziemy także starali się o pozyskanie środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w skrócie PFRON.

Ten punkty oczywiście nie wyczerpał wszystkiego, bo trudno wszystko opisać na głównej stronie są podane dane kontaktowe, e-mailowe i telefonicznie, w razie dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: biuro@przyjaznemiasto.pl | kontakt@przyjaznemiasto.pl

Jeszcze raz w skrócie kolejność działań dla osób chcących przystąpić do projektu PrzyjazneMiasto.pl

 • Należy dokładnie zapoznać się z przesłaniem projektu.
 • Na każdym etapie jesteśmy do Państwa dyspozycji w razie pytań i wątpliwości.
 • Po wybraniu miasta do prowadzenia należy e-mailowo poinformować nas o tym.
 • Należy wypełnić i odesłać nam ankietę.
 • Po zatwierdzeniu informacji i akceptacji profilu, na pewno będzie wymagana rozmowa z kandydatem (telefoniczna, online)
 • Po pełnej akceptacji stron zasad współpracy, zostanie przekazany zdalny dostęp do wybranego portalu i udostępnione materiały informatyczne do jego prowadzenia.
 • Osoba prowadząca otrzyma dostęp do serwera, na którym znajduje się jego portal z wybranym miastem, będzie tam szablon programu WordPress przygotowany i skonfigurowany konkretnie pod konkretne miasto.
 • Bedziemy służyli, radą i wsparciem w uruchamianiu portalu w danym mieście i na bieżąco będziemy w kontakcie z osobą / zespołem osób, które będą go prowadziły.

Treść ankiety do wypełnienia zawiera pytania, pod pytaniami w oryginalnej ankiecie są także odpowiedzi do zaznaczenia - tutaj ich nie ma - jest tylko treść samych pytań.

 • Adres e-mail
 • Szanowni Państwo na etapie każdej współpracy wymagane są pewne informacje, które m.in. zwiększają wiarygodność każdej ze stron, tak jest i przy realizacji tego projektu.
 • Imię i Nazwisko
 • Miasto, w którym obecnie Pani/Pan mieszka
 • Czy jest Pani / Pan zainteresowana/y prowadzeniem portalu o Mieście, w którym mieszka?
 • Czy uważa Pani/n, że jedna osoba może taki portal o mieście prowadzić? Czy raczej powinien być to mniejszy lub większy zespół?
 • Wykształcenie ogólnie
 • Przedział wiekowy
 • Województwo obecnego zamieszkania
 • Sytuacja zawodowa
 • Zainteresowania / Hobby
 • Numer Telefonu do Kontaktu
 • Jaki czas Pani / a zdaniem, należy poświęcić na pracę przy takim portalu?
 • Jakie powinno brzmieć jedno pytanie, które powinno tutaj być a go zabrakło? A, może takich pytań jest więcej?
 • Czy zgadza się Pani / n na kontakt telefoniczny?
 • Preferowany czas kontaktu telefonicznego
 • Czy Prowadziła Pani / n wcześniej stronę ,,www” samodzielnie lub w zespole?
 • Jakie predyspozycje posiada Pani / n do prowadzenia portalu o Miastach? Proszę o szczegółowy opis. Proszę także ewentualnie o podanie predyspozycji (umiejętności) dotyczących branży IT.
 • Na jakie pytania i wątpliwości chciała by Pani / n uzyskać odpowiedz, a które nie były jeszcze poruszane podczas obecnego kontaktu -nie ma ich na stronie internetowej?
 • Od kiedy mogła by Pani / Pan zacząć współpracę przy prowadzeniu portalu o Mieście?
 • Czy jest Pani / n zainteresowana / y prowadzeniem jednego portalu lub większej ilości? Mowa o mniejszych miejscowościach
 • Po jakim czasie od momentu rozpoczęcia prowadzenia portalu o Mieście oczekiwane są przychody finansowe Pani/a zdaniem?
 • Co Pani / a zdaniem jest najważniejsze przy prowadzeniu takiego portalu o Mieście?
 • Czy odpowiada Pani / u zasada Współpracy oparta na zasadach partnerskich, uczciwości i transparentności?

Dziękuję za wypełnienie ankiety, oczywiście w razie pytań prosimy o info; kontakt@przyjaznemiasto.pl lub biuro@przyjaznemiasto.pl

Szanowny użytkowniku, przede wszystkim dziękujemy Ci za odwiedzenie naszego portalu i zapoznanie się z naszym przesłaniem i naszym projektem.
Jeśli sam nie masz możliwości aby w nim uczestniczyć, to może ktoś z Twoich najbliższych byłby tym zainteresowany.

Prosimy Cię o to abyś przekazał taką informację do takiej osoby, może ona będzie zainteresowana i będzie miała możliwości, bo im więcej przyjaznych portali miast powstanie tym życie nas wszystkich będzie bardziej przyjazne :):):)

Dziękujemy.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu na stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom z branży mediów społecznościowych, reklamy i analizy. View more
Akceptuj
Przewiń do góry
Skip to content