PRZYJAZNEMIASTO.PL

Ciekawostki o mieście

Niezwykłe fakty na temat miast w Polsce. Poniżej prezentujemy wybrane ciekawostki dotyczące miast wojwództwa Zachodniopomorskiego.

Poligon w Drawsku Pomorskim

𝗗𝗿𝗮𝘄𝘀𝗸𝗼 𝗣𝗼𝗺𝗼𝗿𝘀𝗸𝗶𝗲 to małe miasto w województwie zachodniopomorskim, odległość od Morza Bałtyckiego to około 90 km. Ale, nie to jest ciekawostką z tego miasta i okolic.

𝗠𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗼𝘄𝗼𝘀́𝗰́ ta słynie z największego w 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗶𝗲 𝗽𝗼𝗹𝗶𝗴𝗼𝗻𝘂, który potocznie jest zwany Poligonem Drawskim, w ubiegłym roku poligon obchodził 75 lat istnienia, powstał w 1946 roku. Miliony żołnierzy szkoliły się na nim. Powierzchnia poligonu w całości to prawie 34000 hektary.

Dla porównania powierzchnia całych miast takich jak np: Wrocław czy Łódź to, też w przybliżeniu 30 tys hektarów, robi wrażenie na pewno jego wielkość. 𝗪𝗮𝗿𝘁𝗼 𝘇𝗮𝗽𝗮𝗺𝗶𝗲̨𝘁𝗮𝗰́ 𝗣𝗼𝗹𝗶𝗴𝗼𝗻 𝗗𝗿𝗮𝘄𝘀𝗸𝗶 𝘂𝘇𝗻𝗮𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘇𝗮 𝗷𝗲𝗱𝗲𝗻 𝘇 𝗻𝗮𝗷𝘄𝗶𝗲̨𝗸𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝗻𝗮𝗷𝗻𝗼𝘄𝗼𝗰𝘇𝗲𝘀́𝗻𝗶𝗲𝗷𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝗼𝗯𝗶𝗲𝗸𝘁𝗼́𝘄 𝘀𝘇𝗸𝗼𝗹𝗲𝗻𝗶𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝘄 𝗰𝗮ł𝗲𝗷 𝗘𝘂𝗿𝗼𝗽𝗶𝗲.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Największa, powiewająca flaga narodowa

Świnoujście miasto w województwie zachodniopomorskim jest najdalej wysuniętym miastem w północno zachodniej części naszego kraju. Leży na 3 dużych zamieszkałych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór ,ponadto w skład miasta wchodzą inne wyspy i wysepki nie zamieszkałe w sumie jest ich 44.

W tym wyspiarskim mieście znajduje się najwyższa w Polsce i na całym wybrzeżu bałtyckim, ceglana latarnia morska, ma 69 metrów wysokości i żeby dostać się na samą górę trzeba pokonać ponad 300 schodów od roku 2000 jest udostępniona dla turystów.

W ubiegłym roku w dzień flagi 2.05.2021 na latarni zawisła największa, powiewająca flaga narodowa na świecie ma 640 metrów kwadratowych powierzchni -tym samym pobito w tej kategorii rekord księgi Guinnessa. Zapraszamy do Świnoujścia zobaczcie ją sami – flagę widać z kilkunastu kilometrów

Autorem ciekawostki jest Paweł

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

PRZYJAZNEMIASTO.PL

Niezwykłe fakty na temat miast w Polsce.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu na stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom z branży mediów społecznościowych, reklamy i analizy. View more
Akceptuj
Przewiń do góry
Skip to content