PRZYJAZNEMIASTO.PL

Ciekawostki o mieście

Niezwykłe fakty na temat miast w Polsce. Poniżej prezentujemy wybrane ciekawostki dotyczące miast wojwództwa Opolskim. Są to informacje, których nie ma w encyklopediach. Większość z nich istnieje w pamięci mieszkańców, najczęściej ożywają podczas uroczystości rodzinnych.

Wenecja w Opolu

Opole kto nie słyszał o mieście, które jest znane z Festiwalu muzycznego, jest położone w południowej Polsce, oczywiście w województwie opolskim.

A czy wiecie, że w Opolu w pewnym miejscu jest jak w ➦ Wenecji? Tak, tak, to pełne romantyzmu miejsce ta ,,opolska’’➦ Wenecja rozciąga się od ulicy Piastowskiej i dalej biegnie w stronę Kanału Młynówka, kanał ten to koryto Odry, które oddziela centrum miasta od Wyspy Pasieki.

Najpiękniej jest tam w nocy, pięknie oświetlone kamieniczki odbijają się w tafli wody, właśnie te widoki kojarzą się z ➦ Wenecją. ✦Zapraszamy✦ serdecznie, aby zobaczyć te niesamowite iluminacje w kolorach tęczy to naprawdę romantyczny i przepiękny widok

Autorem ciekawostki jest student z Opola

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

PRZYJAZNEMIASTO.PL

Niezwykłe fakty na temat miast w Polsce.

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu na stronie. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom z branży mediów społecznościowych, reklamy i analizy. View more
Akceptuj
Przewiń do góry
Skip to content